Top sellers

Mikrokartáčky na řasy - k čemu jsou dobré a jak je použít?

Mikrokartáčky na řasy - k čemu jsou dobré a jak je použít?

Může něco tak drobného jako mikrokartáček hrát velkou roli v efektivitě práce lash artistky? Samozřejmě! Při práci řasařky se počítá každá promarněná minuta, stejně jako každá předčasně uvolněná umělá řasa. Mikrokartáčky vám udělají dobrou službu a já vám poradím, kdy po nich sáhnout i jak je používat. Čtěte dál! 

Kartáček sem, kartáček tam - kartáček kam?

Opakuji to stále - pokud chcete, aby vám umělé řasy držely, je v první řadě třeba dbát na důkladnou přípravu přírodních řas. Zatímco aplikace umělých řas se obvykle s roky zkušeností zrychluje, u přípravy řas je to naopak. 

Jakmile totiž hned prvních pár kroků přípravy odbudete, můžete se spolehnout, že zkrátíte životnost nových řas své klientky o celé dny. Pojďme si proto připomenout základy. Už tady nastává chvíle, kdy nastupují mikrokartáčky na řasy do akce!

Jak probíhá příprava přírodních řas před jejich prodlužováním?

1. Stálé klientky se obvykle s časem naučí, že nejlepší je přijít k vám na lehátko už bez líčení. Pokud to ale není možné, ušetřete sobě i jim „trápení”, podejte klientce vatové tamponky a odličovač či micelární vodu (které nejsou na olejové bázi) a poproste ji, aby si oči, řasy i oční okolí řádně odlíčila. Můžete to dělat za ni, ale věřte mi, zkušenosti jasně praví, že takto je celý proces pohodlnější i rychlejší pro vás obě.

2. První krok zvládne hodně, malé částečky a zbytky líčidel, nečistot nebo mastnoty ale na víčkách - a zvlášť pak na řasách a mezi nimi - zůstávají. Popadněte Čisticí pěnu Lashes PRO a pusťte se do práce. Už tady můžete vzít na pomoc mikrokartáček s kulatou hlavou, protože jeho jemné štětinky se dostanou opravdu všude, zvlášť okolo kořínků řas, kde potřebujete, aby později lepidlo vytvořilo s přírodní řasou perfektní spoj. 

3. Čisté a vysušené řasy jsou připraveny na aplikaci primeru. Ten čisté řasy zbaví zbytků přirozeně se vyskytující mastnoty a vyrovná hladinu pH na jejich povrchu, čímž vytváří dokonalé podmínky pro přilnutí umělé řasy za pomoci lepidla s řasou přírodní. Primerem není třeba plýtvat, ale je důležité, aby se dostal všude kam má. A právě zde si zamilujete mikrokartáčky s ohýbacím krčkem a plochým zakončením. Mají větší aplikační plochu, takže když vezmete dvě, namočíte je v primeru a obemknete s nimi řasy zespodu i zvrchu jako byste jimi vytvořily jakýsi řasový sendvič, pokryjete tekutinou celou řádku řas - dokonale, rychle, po celé délce a ze všech stran. Tyto kartáčky jsou zkrátka malý poklad!

U předběžné úpravy přírodních řas ale využití mikrokartáčků nekončí, skvělé jsou i na přesné nanášení gelového removeru při odstraňování starých prodloužení. Takže jak samy vidíte, u každé jedné klientky po nich sáhnete hned několikrát.Co vlastně dělá z mikrokartáčků nepostradatelné pomocníky?

  • „Jsou vážně nutné? Vždyť to stejné zvládnu s vatovými tyčinkami.” 

Doufám, že vám nic podobného právě neproběhlo hlavou. Ano, vatové tyčinky také můžete namočit v čisticí pěně, primeru nebo removeru a díky malé vatové hlavičce se s nimi dostanete ke kořínkům přírodních řas, ale v žádném případě s nimi nedosáhnete stejných výsledků jako s kartáčky.

Mikrokartáčky Lashes PRO jsou totiž vyzbrojeny heboučkými mikrovlákny, které „polechtají” každý záhyb i mezírku přírodních řas. Narozdíl od vatových tyčinek, které nečistoty jen rozmazávají a roznáší po okolí, je mikrokartáčky zachytí ve vláknech a spolehlivě vše nežádoucí odstraní.

S každou klientkou využijete kartáčků hned několik a tak si asi dokážete představit, jak rychle mizí. Naštěstí vás zde s Lashes PRO nenecháme ve štychu, protože si je můžete pořídit ve výhodném setu dvou balení za cenu jednoho. A tak už se nikdy nemusíte bát, že by vám došly a klience pak nechtěly držet objemové vějířky na špatně očištěných a naprimerovaných řasách.

Pevně věřím, že pro maximum z vás byl tento článek jen jakýmsi opakováním toho, co už dávno víte a že jste s mikrokartáčky stejné kamarádky jako já. Pokud nicméně máme v sortimentu nějaký produkt, u kterého nevidíte jasný potenciál, klidně mi napište do zpráv na Instagramu a já se té nepoznané podívám na zoubek v příštím článku. Budu se těšit!